aktuality

Pozvánka na workshop

BIM v praxi II - zefektivnění stavebnictví a standardizace negrafických informací v BIM modelu

Číst dál

Aquatherm Praha 2018

Na veletrhu Aqutherm Praha se setkáte i s našim stánkem :)

Číst dál

BIM Dictionary v českém jazyce

Volně přístupný slovníček BIM je nyní i v českém jazyce.

Číst dál

Změna v představenstvu spolku Odborná rada pro BIM, z.s.

Petr Matyáš, řádný člen představenstva spolku Odborná rada pro BIM, z.s. (dále jen CzBIM) se od prosince 2017 stává místopředsedou spolku. V této pozici vystřídá Jaroslava Nechybu, který na pozici místopředsedy rezignoval z důvodu nástupu do pozice ředitele odboru Koncepce BIM v nově vznikající České agentuře pro standardizaci, která zahajuje svoji činnost od 1. ledna 2018.

Číst dál

Pozvánka na diskusní fórum „Budoucnost kvality českého stavebnictví 4.0“

CIIRC ČVUT Praha, 20.11.2017

Číst dál

BIM World Munich 2017 se blíží!

Již za tři týdny ve dnech 28. a 29. listopadu 2017 se sejdou přední odborníci ze stavebnictví v Mnichově, aby si navzájem vyměnili zkušenosti z oblasti digitalizace ve stavebnictví. Letos organizátoři očekávají, že BIM World v Mnichově přiláká přes 3.000 návštěvníků z více než 30 zemí.

Číst dál

Šetrné budovy 2017 ve znamení vizí a trendů stavebnictví 2030/2050

Pozvánka na konferenci Šetrné budovy 2017 s podtitulem Vize a trendy ve stavebnictví 2030-2050.

Číst dál

Stavebnictví míří do Parlamentu, stačí kroužkovat.

Číst dál

Zvláštní cenu za BIM v soutěži Stavba roku 2017 získala stavba Five v Praze na Smíchově

Moderní kancelářskou budovu Five realizovala stavební firma Skanska podle architektonického návrhu a projektu architektonického ateliéru Qarta architektura.

Číst dál

Česká republika udělala zásadní krok na cestě k digitalizaci nejen stavebnictví

Vláda České republiky na svém zasedání dne 25. září 2017 schválila pod č.j. 918/17 ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem předloženou Koncepci zavádění metody BIM v České republice. Na témže jednání vláda také schválila Akční plán pro Společnost 4.0. Co předložené dokumenty obsahují, co z nich vyplývá?

Číst dál

BIM DAY 2017

12. října 2017, Národní technická knihovna Praha

Číst dál

Konference BIM ve stavebnictví potřetí!

BIM jako nástroj průmyslové revoluce 4.0 v ČR, takové je téma již třetího ročníku odborné konference BIM ve stavebnictví 2017. Konference se již tradičně koná v Praze na Václavském náměstí v prostorech Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Dvoudenní formát akce je naplánován na 24. a 25. května 2017.

Číst dál

BIM semináře ČKAIT v plném proudu

Jarní běh BIM seminářů, které se průběžně konají od poloviny ledna do konce května, organizují pro své členy jednotlivé oblastní kanceláře České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Číst dál

Mezinárodní konference BIM a rozpočtování 2017

Již v úterý 11. dubna 2017 se uskuteční mezinárodní konference BIM a rozpočtování. Jak název této konference dává tušit, řeč bude hlavně o 5. rozměru informačního modelování staveb (5D BIM)

Číst dál

Příručky Allplan: Vše o BIM přehledně na jednom místě

Cílem příruček Allplan je zpřístupnit uživatelům BIM, jeho základní principy a na konkrétních projektech ukázat, jak funguje a jaké výhody přináší. Aktuálně Allplan nabízí k prostudování čtyři nové příručky: BIM User Guide, BIM Management Guide, BIM Office Implementation Guide a BIM Project.

Číst dál

Konference pro ty, kdo navrhují, staví a investují

Nenechte si ujít celostátní konferenci zaměřenou na využití BIM v praxi. Odborná celodenní akce Autodesk BIM Konference se koná 25. dubna 2017 v Masarykově koleji v Praze.

Číst dál

Valná hromada zvolila nové představenstvo!

Valná hromada Odborné rady pro BIM jako nejvyšší orgán zvolila na svém zasedání dne 6. prosince 2016 nové představenstvo.

Číst dál

Pozvánka na Valnou hromadu CzBIM

Všechny členy Odborné rady pro BIM srdečně zveme na valnou hromadu, která se uskuteční v úterý 6. prosince od 17 hodin v domě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí 31 v Praze.

Číst dál

BIM World Munich 2016

Pozvánka do Mnichova se zajímavou slevou pro členy Odborné rady pro BIM. Konference s výstavou a prostory pro workshopy ukáže výhody a nasazení digitálních postupů, prezentuje nezbytný software, technologie a inovace spolu s osvědčenou praxí a nastíní nadcházející výzvy pro využití BIM.

Číst dál

BIM DAY 2016: Stavebnictví 4.0

Jménem všech členů Odborné rady pro BIM si Vás dovolujeme co nejsrdečněji pozvat na výroční konferenci Odborné rady pro BIM, která se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu 2016 v Národní technické knihovně v Praze 6 - Dejvicích. Na účastníky konference čeká opět celá řada inspirativních přednášek a setkání.

Číst dál